GKS Forty Piątnica - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Statystyki drużyny

Najnowsza galeria

Trampkarze Forty-Wissa
Ładowanie...

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 49, wczoraj: 148
ogółem: 304 993

statystyki szczegółowe

Historia

Gminny Klub Sportowy "FORTY” Piątnica-historia i dzień dzisiejszy.                                        

 

Wszystko zaczęło się od grupy kolegów, których łączyła wspólna pasja i zamiłowanie do gry w piłkę nożną. Często spotykali się popołudniami by wspólnie pograć, ale i razem tworzyli jedną drużynę, w której razem występowali grając w turniejach organizowanych przez TKKF czy LZS. W turniejach    tych odnosili czasem sukcesy, ale były one organizowane najczęściej w okresie wakacyjnym. Latem 2002 roku po wspólnej rozmowie doszli oni do wniosku, że chcieliby pograć w rozgrywkach piłkarskich, takich z prawdziwego zdarzenia. Jednak chcąc wziąć w nich udział należało utworzyć klub lub stowarzyszenie tak, by organizacja uzyskała osobowość prawną. Podczas rozmowy najstarszego z drużyny Jacka Karwowskiego i dzisiejszego trenera Dariusza Kossakowskiego zrodził się pomysł utworzenia klubu piłkarskiego. Z racji tego, że D.Kossakowski był wtedy radnym Rady Gminy przedstawił ten pomysł wójtowi i innym samorządowcom. W dniu 14 lipca 2002 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy odbyło się zebranie założycielskie, na którym wybrano zarząd klubu, a także przyjęto nazwę: Gminny Klub Sportowy "FORTY' Piątnica i przyjęto statut klubu, który nakreślał kierunki i działania klubu. Wybrany zarząd już po skończonym zebraniu zebrał się po raz pierwszy i spośród siebie  wybrał prezesa, którym został Krzysztof Kozicki. Pozostały skład zarządu to:

                                                 v-ce prezes- Jarosław Florczyk                                                                                                                            v-ce prezes-Dariusz Kossakowski                                                                                                                  skarbnik-Stanisław Chaberek                                                                                                                                           sekretarz-Jacek Karwowski                                                                                                                                       członek-Ryszard Kaus                                                                                                                                  

Na zebraniu obecny był również wójt Gminy Piątnica Edward Łada, który obiecał wsparcie finansowe na działalność sportową klubu.

Początki klubu były trudne, bo wszystko trzeba było zaczynać od zera .Dużym problemem był brak zaplecza socjalnego, ale po pewnym czasie zaadoptowano stary budynek gospodarczy na potrzeby klubu i nikt nie narzekał na warunki, bo wszyscy byli pełni zapału: zawodnicy do trenowania i do gry, a zarząd do działań na rzecz rozwoju klubu. Głównym sponsorem został Urząd Gminy w Piątnicy, który pokrywa większość kosztów związanych z działalnością statutową klubu. Duży wkład finansowy w naszą działalność ma również OSM Piątnica. Klub pozyskał także mniejszych sponsorów, których wkład jest jednak nieoceniony. Są wśród nich między innymi : SONAROL; Motel "ZACISZE"; Bank Spółdzielczy; SHiUZ,a także wielu prywatnych przedsiębiorców. Po trzech latach przy zaangażowaniu całego zarządu i współpracy z wójtem, a także dużej pracy społecznej mieszkańców klub doczekał się nowego boiska, pełnowymiarowego i z trybunami dla kibiców.                                                                                                                                                         
Pierwszym trenerem został Cezary Lemański, rodowity mieszkaniec Piątnicy i wieloletni zawodnik łomżyńskiego ŁKSu. Skład pierwszej drużyny podany jest obok pod zdjęciem.
Po dwóch sezonach gry w najniższej B-klasie drużyna wywalczyła awans do   A-klasy, a następnie w roku 2009 do Klasy Okręgowej Seniorów, w której obecnie występuje.                                                                                                                                                    

Było wiele radości , ale były też chwile smutku, które wstrząsnęły całym klubem. W dniu 4 sierpnia 2005 r. zmarł nagle 19 letni Łukasz Wądołowski. Był młodym, utalentowanym bramkarzem, z którym klub wiązał wielkie nadzieje jako zawodnika podstawowego składu.                                                                                              

30 marca 2010 roku klub dotknęła kolejna tragedia. Również nagle zmarł w wieku 33 lat Michał Krasnowski. Był zawodnikiem, członkiem zarządu, a ostatnio trenerem druzyny młodzieżowej. Od samego początku związany z naszym klubem. Niezwykle uprzejmy i sympatyczny człowiek, który zjednał sobie wielu kolegów i przyjaciół.

                                              
Obecnie zarząd klubu tworzą:                                                                                                                   

prezes-Jarosław Florczyk                                                                                                                                                           v-ce prezes- Stanisław Chaberek                                                                                                                         sekretarz-Artur Wierzbowski                                                                                                                                  skarbnik-Jacek Karwowski 

członek-Henryk Krupkowsk

członek-Robert Chrzanowski                                                                  

Drużynę  seniorów pod przewodnictwem trenera Dariusza Kossakowskiego tworzą zawodnicy [w nawiasie rocznik]:

bramkarze:Piotr Sokołowski [83],Daniel Dąbrowski [94]

obrońcy:Jarosław Kluczyk [64],Jacek Karwowski [70],Rafał Krajewski [83],Albert Serafiński [92],Mateusz Florczyk [94],Karol Chodnicki [87],Radosław Pyttel [91],Rafał Kossakowski [90]                                                                                                                                   

pomocnicy:Rafał Kanadys [86],Damian Kwiatkowski [92],Andrzej Marchlewski [88],Dawid Płatuński [89],Adam Łuba [88],Sebastian Rojek [91],Wojciech Chrostowski [94]'                                                                                                                                                 

napastnicy:Andrzej Zwierciadłowski [77],Daniel Piaścik [94],Maciej Maliszewski [89],Tomasz Dąbrowski [91].                                                                                                                                           

Oprócz drużyny seniorów w klubie są również dwie drużyny młodzieżowe. Trenerem trampkarzy jest Jarosław Kluczyk, który od początku był naszym zawodnikiem .Pierwszy kapitan i strzelec pierwszej bramki w rozgrywkach ligowych. W dniu 12.06.2011 r. rozegrał swój ostatni mecz w niezwykle długiej karierze piłkarskiej.                                                                                                                                    

Jest jeszcze drużyna juniorów. Drużyna ta jest bezpośrednim zapleczem pierwszego zespołu, w której jest kilku młodych, utalentowanych zawodników. Niektórzy z tych chłopców mieli już swój debiut w pierwszym zespole, a jeden z nich, Daniel Piaścik, niespełna 17 letni zawodnik już na dobre zadomowił się w drużynie seniorów i jest naszym największym objawienim sezonu 2010/2011. Opiekunem i trenerem drużyny jest Jacek Karwowski. Jest on głównym pomysłodawcą powstania klubu i jednym z jego założycieli. Obecnie członek zarządu klubu i nadal grający zawodnik w pierwszym zespole. Zawodnik ten przez pierwsze pięć sezonów rozgrywkowych zagrał we wszystkich kolejnych 126 meczach co jest wynikiem chyba mało spotykanym.    

W tym miejscu należy wspomnieć  jeszcze o jednym zawodniku, który tak jak i dwaj pozostali jest w klubie od jego powstania i był również jednym z założycieli.

Rafał 'Mietek" Kanadys zaczynał swoją karierę piłkarską jako 16 latek ,któremu sił starczało tylko na 20 minut gry ,ale poprzez systematyczne i ciężkie treningi osiągnął poziom jaki obecnie prezentuje. Jest czołowym zawodnikiem środka pola, a poprzez swoją nieprzeciętną i fantazyjną grą ma wielu sympatyków wśród naszych kibiców. Od samego początku jest Dobrym Duchem nie tylko drużyny, ale i całego klubu .Niezwykle sympatyczny i zawsze uśmiechnięty, służący pomocą i dobrą radą młodszym zawodnikom. W poprzednim sezonie w dowód uznania dla jego umiejętności piłkarskich i jego podejście i zaangażowanie na rzecz drużyny i klubu Jacek Karwowski przy aprobacie całej drużyny przekazał Mietkowi opaskę  kapitana ,który jak nikt inny zasługuje na to, by stać na czele tej drużyny i prowadzić ją do sukcesów, zwycięstw i awansów.                                                                                                                                      

Taki był początek i taki jest dzień dzisiejszy GKS 'FORTY" Piątnica. Klub połączył ze sobą wiele osób, nawiązano nowe przyjażnie. A wszystko to połączyło zamiłowanie do piłki nożnej i do sportu .Niech ta historia będzie przykładem dla innych, że warto robić i angażować się rzeczy, które mogą służyć dla dobra wielu ludzi i które tych ludzi zbliża do siebie.                                                                                                                                                                                          

(pierwszy sezon w B-klasie)

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

ŁKS Łomża II 3:1 Forty Piątnica
2012-11-18, 12:00:00
Łomża
    relacja »
oceny zawodników »

Tabela ligowa

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 18

Wyniki

Ostatnia kolejka 17
Gieret Giby 1:4 Rudnia Zabłudów
ŁKS Łomża II 3:1 Forty Piątnica
Ks Wasilków 4:0 MKS Mielnik
Narew Choroszcz 0:7 KS Śniadowo
Orlęta Czyżew 2:2 Krypnianka Krypno
Polonia Raczki 2:2 Korona Dobrzyniewo
Pomorzanka Sejny 3:0 Iskra Narew
Sudowia Szudziałowo 2:1 Wigry Suwałki II

Kalendarium

16

12-2018

niedziela

17

12-2018

pon.

18

12-2018

wtorek

19

12-2018

środa

20

12-2018

czwartek

21

12-2018

piątek

22

12-2018

sobota

Buttony

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.